Maija izskaņā noslēdzās šī mācību gada starptautiskais projekts „ERASMUS +”, kurā piedalījās Dundagas vidusskolas četrpadsmit 7.- 9.kl.skolēni (Agate Jete Miķelsone, Ance Enija Salcēviča, Valters Napskis, Ģirts Laudāns, Mikus Pavārs, Loreta Anzenava, Francis Blūmentāls, Rūdolfs Dambergs, Niklāvs Ernests Mauriņš, Ernests Napskis, Ernests Šmēdiņš, Evelīna Jaunbirze, Hanna Karlīna Burnevica, Keita Līga Klauberga) kopā ar skolotājām Ivetu Miltu un Evitu Zoltāni.
Novembra sākumā mūsu skolas projekta dalībnieki devās uz Spāniju. Mūsu skolēni nedēļu pavadīja Spānijas reģionā Katalonijā, viņiem bija iespēja iepazīt Katalonijas galvaspilsētu Barselonu un Katalonijas piekto lielāko pilsētu Sabadell (kurā skolēni dzīvoja viesģimenēs, Pau Vila skolā piedalījās nodarbībās – Institut Pau Vila skolēni un skolotāji ir šī projekta sadarbības partneri). Mūsu skolēniem bija iespēja iepazīt katalāņu dzīvesveidu, vēsturi, kultūru, tradīcijas un izglītības sistēmu (bija iespēja viesoties arī Sabadelas domē, kur ciemos ļoti viesmīlīgi uzņēma domes izglītības departamenta vadītājs, šī tikšanās notika zālē, kur parasti notiek pilsētas domes sēdes, tikšanās laikā arī pašiem skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus augstajai amatpersonai).
Mācību ekskursiju laikā skolēni apguva dažādas aplikācijas, piemēram, veicot fotoorientēšanās uzdevumus Sabadelā – pilsētā bija jāmeklē konkrēti objekti, tos atrodot, jāiepazīstas aplikācijā ar informāciju par objektu un tā vēsturi, jāveic konkrēts uzdevums pie šī objekta, tādējādi iegūstot un krājot punktus, un šādi tika noskaidroti uzvarētāji).
Skolēni iepazina Barselonu, veicot pastaigu maršrutus pilsētā un uzdevumus ar fotografēšanu, pēc tam skolā datorprogrammās veidojot apskatīto objektu maršrutus, pievienojot arī informāciju par redzētajiem objektiem – skolēniem bija iespēja iepazīt gan ievērojamā arhitekta Antonio Gaudi projektētās, gan citas ievērojamās ēkas, kā arī mākslas darbus, un arī šajā aktivitātē tika noskaidroti labākie uzdevuma veicēji.
Datorklasē skolēniem bija iespēja iepazīt MicroBit iekārtu – mikrodatoriņu ar LED gaismiņu ekrānu, darboties ar to un veikt uzdevumus.
Skolēniem bija iespēja iepazīt Barselonas vēsturi, apmeklējot nodarbību muzejā, kā arī viņi iepazina mākslīgā intelekta iespējas un robotikas nozari īpaši izveidotās ekspozīciju zālēs Barselonā.
Skolēni skolā piedalījās arī sportiskajās aktivitātēs un citās nodarbībās, kā arī socializējās kopīgajā pasākumā ar spāņu viesģimenēm.
Maija beigās spāņu skolēnu un skolotāju grupa (šī projekta dalībnieki) nedēļu viesojās pie mums, dzīvoja ģimenēs, apmeklēja mūsu skolu, piedalījās dažādās aktivitātēs, iepazina Latviju, mūsu kultūru, vēsturi, tradīcijas un dabu, mūsu izglītības sistēmu, iepazina Dundagu un mūsu skolu. Skolēniem bija gan nodarbības skolā, gan ārpus tās (digitālas un radošas, arī sportiskas, izglītojošas un izklaidējošas) – piemēram, jau ierodoties Latvijā, spāņu viesiem bija iespēja iepazīt Vecrīgu (liels paldies skolotājai Andrai Grīvānei par interesanto ekskursiju Rīgā!); projekta dalībnieki apmeklēja Dundagas pili (paldies gidei Sabīnei Romanovskai par ekskursiju un interesanto stāstījumu!); Ventspilī piedalījās nodarbībā par mākslīgo intelektu, izveidoja krekliņus, izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas; apmeklēja Irbenes lokatoru; Kubalu skolā – muzejā piedalījās izglītojošā nodarbībā, viņiem bija iespēja rakstīt ar zoss spalvu un tinti; apmeklēja Kuldīgu, kur gida vadībā iepazina pilsētu un tās vēsturi (bija arī muzeja krātuvē), kā arī uzkāpa skatu tornī un aplūkoja Ventas rumbu, mājupceļā no Kuldīgas tika aplūkots arī Īvandes ūdenskritums un Lāčkroga ezers ar neparasto ūdens krāsu; spāņu viesi piedalījās mūsu skolas Sporta dienā, baudot arī spēka putru tās noslēgumā (un atzina, ka tādu ēd pirmo reizi mūžā); baudīja piknika pasākumu kopā ar latviešu viesģimenēm Dundagas parkā; kā arī spāņu viesiem bija iespēja piedalīties mūsu skolas mācību gada noslēguma svinīgajā pasākumā, kurā ar izglītojošu koncertprogrammu par latviešu tautasdziesmām projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros uzstājās grupas „Sudden Lights” mūziķi Andrejs Reinis Zitmanis un Kārlis Matīss Zitmanis.
Projekta noslēguma dienā, pirms doties atpakaļ uz Spāniju, dalībnieki datorklasē kopīgi veica atgriezeniskās saites uzdevumus.
Spāņu viesiem pie mums ļoti patika, viņiem patika skola, patika aktivitātes, viņi atzinīgi vērtē gūto informāciju, pieredzi un iespaidus.
Dalībnieki, darbojoties šajā projektā, guva vērtīgu pieredzi, veicot uzdevumus, pilnveidoja un attīstīja savas zināšanas un prasmes, tostarp arī valodu prasmes un sadarbības prasmes (jo darbs notika kopā ar spāņu skolēniem gan pārī, gan grupās, un saziņa notika angļu valodā), kā arī digitālās prasmes.
Par dalību projektā skolēni saņēma sertifikātus.
Liels paldies visiem projektā iesaistītajiem – paldies skolas vadībai un pašvaldībai, paldies uzņēmumam „Dundagas Rezidence”, paldies skolēniem un skolotājiem, paldies AS „Talsu autotransports”, paldies ģimenēm, kas uzņēma un izmitināja viesus, par viesmīlību un atbalstu!