Dundagas vidusskola kā vienu no izglītošanas paņēmieniem tradicionāli izmanto mācību ekskursijas.
7.a klases skolēni un audzinātāja L.Iesalniece iepazinās ar ražošanas procesu ražotnē “Ādažu Čipsi”. Skolēni redzēja gandrīz pilnībā automatizētu produkcijas ražošanu, kurā ļoti neliels cilvēku skaits uzrauga ražošanas iekārtu darbību. Tehnoloģiskā attīstība nosaka to, ka cilvēku rokudarbs nepieciešams tikai kartupeļu šķirošanas sektorā. “Ādažu Čipsi” izveidojuši Uzturmācības klasi, kurā skolēniem vēlreiz tika atgādināta veselīgas pārtikas nozīme, akcentējot, ka kartupeļu čipsi ir tikai reižu pa reizēm izgaršojams našķis.
7.a klases skolēni bija arī “Annas Pagrabos”, kur dažādās aktivitātēs iepazina dažādus tehniskus risinājumus ikdienišķām lietām. Apskatot Latvijas Nacionālas bibliotēkas ēku, skolēni secināja, ka nepilnīga ir šai nozīmīgai ēkai pieguļošā infrastruktūra.
Mazās skolas skolēni ar saviem skolotājiem veselu dienu veltīja Talsu pilsētas iepazīšanai. Dienas laikā skolēni iepazina pilsētvidei raksturīgās pazīmes, nostiprināja satiksmes noteikumu ievērošanas prasmes. Skolēnos zinātkāri raisīja Lauksaimniecības tehnikas muzejā esošie traktori un mašīnas.
Savukārt 9.klases skolēni un skolotājas I.Freiverte un S.Salceviča apmeklēja Baltijas reģiona akadēmisko centru – Igaunijas pilsētu Tartu. Savus klases biedrus pa pilsētas vēsturisko centru izvadāja Ģirts Treinovskis, sniedzot rūpīgu ekskursu par kultūrvēsturiskajiem objektiem. Skolēni apmeklēja arī Tartu Leduslaikmeta centru, tehnikas centru “AHHAA”, kurā uzskatāmi redzēja dažādu dabas likumu darbību praksē. Protams, ka 9.klase izmantoja izdevību pabūt arī Tartu akvaparkā. Šī ekskursija bija balva Gada klasei.
Ka Gada klases balvu, arī 10.klases skolēni ieguva ekskursiju, kuras laikā noskatījās arēnā “Rīga” hokeja spēli starp Rīgas un Bratislavas hokeja klubiem. Pimreizējs piedzīvojums kā skolēniem, tā arī skolotājām I.Ķiršakmenei un S.Kronbergai bija peintbols.
Kulturoloģijas un vizuālas mākslas priekšmetu ietvaros 12.klase skolēni skolotāju S.Bražes un M.Pēterhofas vadībā klātienē pētīja baroka laimeta izcilos pieminekļus – Jelgavas un Rundāles pili. Skolēniem bija uzdevums atrast, fotografēt baroka elementus – detaļas šajās ēkās un veidot prezentācijas attiecīgo mācību priekšmetu tēmu ietvaros. Dažādo laikmetu būvju salīdzināšanai, skolēni iepazinās klātienē arī ar restaurēto Bauskas pils kompleksu.
12.klase skolotāja I.Brusbārža vadībā noteiktas atziņas guva, apmeklējot novadā esošās vietas, kam ir liela nozīme kultūrvēsturiskā aspektā. Ekskursijas laikā skolēni bija Krišjāņa Valdemāra Zālē, kur klausījās I.Baņķa vēstījumu gan par Kr.Valdemāru, gan par nepieciešamību uzturēt Kr.Valdemāra idejas arī mūsdienu kontekstā. Apmeklējot Kr.Barona dzimto māju piemiņas vietā skolēni saņēma mācību uzdevumu izveidot alternatīvu metu esošajam informācijas stendam. Skolēni savu redzējumu prezentēja vēstures stundās. 12.klases skolēniem noteikts pārdzīvojums bija, nonākot I.Ziedoņa reiz radītajā Skolotāju birzī / Skolotāju norā.